Novinky

Brno - konzultační dny 18. - 19.1.2020 Hotel Voroněž

17.1.2020

Pro naše zákazníky v Brně a v oblasti Jižní Moravy, jsme připravili možnost osobních konzultací v prostorách Hotelu Voroněž v termínu 18. - 19. 1. 2020. Pro případné zájemce lze telefonicky domluvit i konzultace v jejich provozech. 

Rychlý kontakt

Ing. Michal Stehlík

tel.: +420 736 683 164

e-mail: qualitypartner@seznam.czObchod

Z vlastní zkušenosti vím, že poměrně velká část provozovatelů maloobchodu není obeznámena s faktem, že musí mít pro svou provozovnu zpracovaný systém HACCP. Jedná se především o malé obchodníky, kteří provozují obchod se smíšeným zbožím, trhovci, specializované obchody s ovocem a zeleninou a další. Zavedení systému HACCP do maloobchodu je přitom velice jednoduchá a rychlá záležitost za poměrně malé peníze (viz. ceník). Problémem, se kterým se často setkáváme je, že valná vetšina malých obchodníků, kteří si systém nechají vytvořit a zavést, dále nepracuje s tímto systémem a po krátkém čase se vrátí do starých zaběhlých kolejí s tím, že příručka HACCP zmizí někde v šuplíku a systém není správně veden a používán.

Lepší zkušenosti máme s potravinářskými velkoobchody, zde již dochází k přidělení kompetencí dílčích prací s HACCP na podřízené pracovníky, kteří mají práci se systémem HACCP vetšinou uvedenou v náplni práce a podléhají tak permanentní kontrole svých nadřízených. Zde jsou již zásady provozní a osobní hygieny spolu se sledováním v kritických bodech dodržovány důsledněji, jsou řádně vedeny záznamy měření a sledování v kritických bodech a dokonce mnohdy funguje i sanitační řád provozovny. 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se